Zapobieganie kontuzjom podczas sportu

Złamania mogą się przydarzyć każdemu z nas. Na 100 procent takie przeżycia nie są dla na miłe, ale rzeczywistość sprawia że w ogromnej liczbie przypadków niedużo możemy na to poradzić. Zwłaszcza w dzieciństwie zabawy mogą nas doprowadzić do rozmaitych problemów z układem kostnym i stawowym, ze złamaniami włącznie.

Po złamaniu przychodzi dla nas nieprzyjemny czas kiedy musimy leżeć w szpitalu. Natomiast na tym nie koniec problemów. Częstokroć konieczna jest rehabilitacja, ponieważ mięśnie stają się słabe i zwiotczałe w czasie braku ruchu, gdy kończyna jest usztywniona. Jeśli mamy problem z nogą, najprawdopodobniej będziemy mieli problem ażeby na sam początek chodzić o własnych siłach. Leczenie po złamaniach nie powinno się na nieszczęście do najprzyjemniejszych, niemniej jednak tak to już w życiu jest. Dlatego warto głównie przestrzegać nasze pociechy przed zbyt odważną zabawą, tak ażeby uważały na siebie i nie popełniły tego samego błędu co my w swoim dzieciństwie, bądź ich koledzy. Pamiętać należy także o tym, żeby nigdy nie ryzykować prób powrotu do pełnego funkcjonowania tak zwyczajnie.

Gdy rozpoczynamy rehabilitację z małym pacjentem, warto zdać sobie sprawę z tego, iż podstawowym jest fakt wybrania dobrego rehabilitanta. Osoba która nie będzie przykładać się do swojej pracy może spowodować, że u dziecka wystąpią dodatkowe powikłania po złamaniu, a tego miałbym ochotę przecież uniknąć. Dobry kinezyterapeuta będzie wiedział co robić, aby nasza pociecha jak najszybciej wróciła do pełni funkcjonowania, a przy tym ażeby nie powstały dodatkowe dylematy. Warto mieć na uwadze że od tego jak bardzo dobrze przeprowadzona będzie rehabilitacja po złamaniu zależy to, czy w przyszłości nie rozwiną się dodatkowe dylematy kostno-stawowe, jak przykładowo dyskopatia. Tu trzeba zwrócić baczną uwagę na to, by dziecko nie tylko posłać do dobrego rehabilitanta, ale też aby wskazane przez niego ćwiczenia wykonywało solennie w domu. Znacznie przyspieszy to proces powrotu do pełni funkcjonowania i zmniejszy okres gdy dziecko będzie cierpieć. Istotne jest również okazanie zrozumienia i wsparcia dla naszej małej pociechy.

Źródło informacji: ticonderoga.ru/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=188392


Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.